Udostępnij na:

Formatem video posługują się zarówno wielkie korporacje takie jak Allegro, Google, Facebook, Samsung, a także mniejsze przedsiębiorstwa, ludzie biznesu, artyści i wreszcie każdy użytkownik Internetu. Jedni te treści video produkują, inni je oglądają. Dlaczego? I tutaj trzeba przedstawić pojęcie video marketingu- które naszym zdaniem doskonale oddaje obecny trend wykorzystywania materiałów video na profilach społecznościowych w celu reklamowym. Oczywiście to bardzo ogólne pojęcie, jednak trafne. Video w internecie buduje wizerunek, zaufanie klienta, przyciąga uwagę….a wreszcie sprzedaje. Zarówno produkty jak i usługi.

Video marketing pozwala zaistnieć w świadomości odbiorcy

I ten cytat jest właśnie kluczem sukcesu wszelkich materiałów video w internecie i nie tylko. Duża ilość treści, pokazana w krótkim czasie, docierająca do odbiorcy za pomocą obrazu, dźwięku, działająca na podświadomość i odnosząca się do emocji i uczuć jakie przeżywał, bądź jakie są bliskie w skojarzeniach odbiorcy. Te wszystkie aspekty oparte o dobry content, z zasadami storytellingu mają bardzo dużą siłę wpływu na podjęcie decyzji zakupowej naszego klienta.

 

reklama video

Oczywiście istnieje cały szereg opracowanych i przebadanych zasad kampanii marketingowej, wprowadzania produktu na rynek, po tendencje odtwarzania filmów reklamowych i nie tylko, które warto poznać by osiągnąć sukces, jednak wniosek jest jeden video marketing ma moc ! I właśnie to jest powodem inwestowania w filmy na Instagram, Facebooku i innych mediach społecznościowych firm, którym zależy na poszerzaniu grona odbiorców i docieraniu do coraz większego grona klientów.

Odbiorcy video marketingu

Odbiorcy filmów reklamowych, filmów wizerunkowych, czy video relacji które spotykają na swoich ulubionych socialach mają możliwość interakcji; komentowania, lajkowania i udostępniania ulubionych filmów znajomy. To zjawisko jest bardzo ważną siłą napędową video marketingu, rosną nie tylko zasięgi płatne ale także wirusowe, a przecież o to właśnie chodzi. Wystarczy zrobić dobre video reklamowe, ponieść wszystkie koszty produkcji i udostępnić go na swoim firmowym profilu…. Bardzo często bez dodatkowej promocji film ma takie zasięgi, że nie musimy w niego dodatkowo inwestować płacąc za kampanię reklamowe w social mediach, jednak jest to możliwe jeżeli nasza grupa odbiorców utożsamia się z przekazywaną treścią, lub video pokazuje treści które są kontrowersyjne i zachęcające do dyskusji. 

 

reklama video firmy

Reklama video dla Twojej firmy

Bez względu na to czym zajmuje się Twoja firma film reklamowy jest Ci potrzebny. Musisz jedynie zastanowić się nad jego celem, kanałem na jakim będziesz go udostępniać i oczywiście nad firmą, która go dla Ciebie stworzy. 

Komentarze