Video marketing – tylko dla firm?

Udostępnij na:

Czym jest video marketing i czy jest potrzebny Twojej firmie, w zasadzie już w tej chwili każdy z pewnością choć raz spotkał się z tym pojęciem. Video marketing to ważny element strategii marketingowej, który uatrakcyjnia komunikację z klientem, wpływa na wizerunek firmy, a także buduje zaufanie do Twoich produktów i usług. Jak wskazuje nazwa tej specjalizacji -video marketing opiera się na formatach video wykorzystywanych w mediach społecznościowych, stronach www, youtube, a także wielu innych platformach. Video powinno dostarczać wartościowych treści, odpowiadać na pytania potencjalnych klientów, prezentować produkty usługi, ich zastosowanie. Video marketing pozwala na budowanie pozycji eksperta, a zarazem osoby/firmy otwartej na dialog, co w przypadku mediów społecznościowych jest niezwykle istotne.

Im więcej contentu video tym lepiej ? Nie zawsze !

Wiele firm zalewa swoje profile firmowe na Facebooku masą postów informacyjnych, które nie stanowią żadnej atrakcyjnej treści. Przemyślany materiał video natomiast pozwala odbiorcy na zatrzymanie się dłużej na naszym firmowym FanPage…a przecież właśnie na tym na zależy. Jakość i kolejna decyzja odbiorcy, może być decyzją zakupową. Żeby odbiorca zainteresował się prezentowaną przez nas usługą produktem, przedstawiany przez nas film w internecie musi być dobrze przemyślany, zarówno pod względem treści jak i pod względem technicznym. W zależności od kanału promocji znaczenie będzie miała długość filmu, ilośc ujęć statycznych i ruchomych, dostosowanie dynamiki filmu do tematu. Tych i wielu innych aspektów nie wolno lekceważyć, jeżeli zależy nam na wynikach. Oczywiście jeżeli naszym celem jest promocja filmu wizerunkowego, liczba wyświetleń filmu i reakcji odbiorców na materiał będzie miała duże znaczenie. Podczas promocji filmu produktowego wyznacznikiem może być liczba przejść na stronę internetową.

 

 

video marketing

Buduj relacje z klientem za pomocą treści video

Udostępnianie filmów w sieci pozwala na interakcje z odbiorcą, ważne jest zachęcanie do komentowania, wypowiadania się i reagowania na udostępnianie materiały.  Warto pamiętać również o odpowiadaniu na komentarze i prowadzenie angażujących dyskusji pod naszymi postami. Pamiętać musimy żeby z wypowiedzi i reakcji czerpać wnioski, analizować jakie materiały video są bardziej angażujące fanów na naszych profilach, a jakie filmy spotykają się z mniejszym zainteresowaniem. Przedstawiane przez nas treści mają mieć oczywiście odzwierciedlenie sprzedażowe, dlatego właśnie już na etapie tworzenia scenariusza do materiału video, który chcemy wykorzystać jako element video marketingu powinniśmy precyzyjnie określić cel.

 

reklamy wideo

Komentarze